Tor testowy dla autonomicznych pojazdów przy Uniwersytecie Michigan

Tor testowy dla pojazdów autonomicznych

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan ogłosili, że rozpoczęli prace nad stworzeniem miasta, które ma służyć do testowania zautomatyzowanych samochodów. Obiekt ma się nazywać Mobility Transformation Facility (MTF) i ma zostać oddany do użytku 12 września.

Na 13 hektarowym obiekcie planuje się umieszczenie 4 pasowej autostrady, świateł, skrzyżowań, rond, miejsc, w których prowadzone są roboty drogowe, a nawet przejazdu kolejowego. Co więcej, w mieście będą budowane konstrukcje, które mają pomóc badać transmisje sygnałów radiowych w gęstej zabudowie, co pozwoli na badania zjawiska wielodrogowości, odbiciami sygnałów i interferencjami z innych źródeł promieniowania.

Długoterminowo planowanie jest dodanie robotów, które będą symulować (często irracjonalne) zachowanie ludzi, np. przechodzenie na czerwonym świetle czy poruszanie się w miejscu niedozwolonym. Co więcej, tor testowy ma być miejscem, gdzie badane będą interakcje kierowców-ludzi z kierowcami-robotami.  

Początkowo obiekt będzie służył do testów firmom takim jak Ford, General Motors oraz Toyota. Z dostawców Tier 1 będzie to Bosch; nad projektem pracować będzie także Xerox - którego duża część obrotów pochodzi z różnych systemów uzupełniających ruch drogowych - np. autonomicznych systemów poboru opłat lub parkometrów.

Źródło: ns.umich.edu

Ilustracja: Uniwersytet Michigan

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem