Autonomiczny samochód Audi na torze wyścigowym Ascari Race Resort

Autonomiczne Audi RS 7 na torze Ascari Race Resort

 

Samochód Audi RS 7 piloted driving concept jest samochodem z silnikiem o mocy 560KM, który pozwala na rozpędzenie auta do 305 km/h. Pojazd został odpowiednio opomiarowany i zautomatyzowany – posiada wspomaganie kierownicy, hamulce, przepustnicę oraz automatyczną przekładnie ośmiobiegową tiptronic, które sterowane są z poziomu komputera. Pojazd ostatnio wziął udział w testach na torze Ascari Race Resort, gdzie poruszał się bez udziału kierowcy.

Orientacja na torze jest możliwa między innymi dzięki sygnałowi GPS. Jednakże, w celu precyzyjniejszych pomiarów pozycji, odpowiedni sterownik analizuje obraz z kamer i pozwala na dokładniejsze określenie położenia pojazdu dzięki porównaniu z zapisanymi wcześniej obrazami. Audi RS 7 piloted driving koncept osiągało przeciążenia boczne o wartości 1,1g a wzdłużne o wartości 1,3g. Warto nadmienić, że pojazd nie był specjalnie przygotowany do sportu. Maksymalna prędkość, jaką osiągnął pojazd na torze Ascari Race Resort to 205km/h. Jednocześnie inżynierowie Audi chwalą się, że pojazd poruszał się po idealnej wyścigowej trajektorii w całym czasie trwania testów.

Nie są to pierwsze doświadczenia Audi z autonomicznym kierowaniem w motosporcie. Przykłady z przeszłości to przejechanie trasy Pikes Peak oraz toru Hockenheim.

Źródło: audi.com

Ilustracje: audi.com

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem