Nissan prezentuje koncepcyjne barwy na swój debiutancki sezon w Formule E

Nissan Formuła E

Nissan kontynuuje przygotowania do debiutu w Mistrzostwach Formuły E ABB FIA, w których startują samochody napędzane wyłącznie energią elektryczną, prezentując koncepcyjne barwy swojego samochodu na Salonie Samochodowym w Genewie.

Na ubiegłorocznym Salonie Samochodowym w Tokio firma Nissan — największy na świecie producent samochodów bezemisyjnych na masowy rynek — poinformowała o planach swojego debiutu w piątym sezonie Formuły E, który rozpocznie się w grudniu 2018 roku.

Przy okazji Nissan zaprezentował kolorystykę swojego pojazdu na piąty sezon Formuły E. W samochodzie zastosowano nowe, zaskakujące rozwiązania aerodynamiczne, a także zupełnie nową konfigurację akumulatora i zespołu napędowego.

Barwy dla programu Formuły E Nissana są propozycją zespołu Globalnego Centrum Projektowego Nissana z siedzibą w Japonii.

Nowy zespół napędowy zapewnia większą moc i większy zasięg oraz eliminuje potrzebę wymiany samochodu w połowie wyścigu, która była konieczna w przypadku pojazdów wykorzystywanych w pierwszych czterech sezonach mistrzostw.

Jest ona strategią firmy w zakresie zmiany podejścia do napędu i zasilania samochodów oraz ich integracji ze społeczeństwem.

Barwy nowego samochodu Formuły E Nissana zostały ujawnione dopiero dzisiaj, ale prace nad zupełnie nową konstrukcją techniczną i przygotowania do debiutu Nissana trwają od wielu miesięcy.

Nissan współpracuje ze swoim partnerem Renault, wykorzystując fachową wiedzę i doświadczenie, zaś partnerstwo w ramach motoryzacyjnej grupy Renault-Nissan-Mitsubishi będzie koncentrowało się na maksymalizacji synergii i zwiększaniu konkurencyjności.

Piąty sezon mistrzostw Formuły E ABB FIA będzie rozgrywany w największych metropoliach świata, w tym w Hongkongu, Berlinie, Zurychu, Rzymie i Nowym Jorku. Zaplanowano, że nowy samochód, który zadebiutuje w piątym sezonie, będzie ścigał się w trzech kolejnych edycjach mistrzostw Formuły E.

Nissan w Formule E

Nissan będzie pierwszą japońską marką motoryzacyjną uczestniczącą w wyścigowych mistrzostwach w pełni elektrycznych samochodów, czyli zawodach Formuły E pod egidą FIA, począwszy od sezonu rozpoczynającego się pod koniec 2018 roku. Innowacyjne mistrzostwa będą stanowiły nośną platformę promowania koncepcji Nissan Intelligent Mobility — opartej na trzech filarach strategii firmy w zakresie zmiany podejścia do napędu i zasilania samochodów oraz ich integracji ze społeczeństwem.

Przystąpienie Nissana do rywalizacji w ulicznych mistrzostwach samochodów elektrycznych zbiega się w czasie z prezentacją samochodu Formuły E nowej generacji, z zupełnie nowymi, zaskakującymi rozwiązaniami aerodynamicznym, a także nową konfiguracją akumulatora i zespołu napędowego.

Piąty sezon Formuły E rozpocznie się w grudniu 2018 roku i będzie rozgrywany w największych miastach świata, w tym w Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie, Rzymie, Zurychu i Hongkongu. Nissan ogłosił swój zamiar startu w Formule E na Salonie Samochodowym w Tokio w 2017 roku, a na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie firma zaprezentuje koncepcyjne barwy pojazdu.

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem