Formuła E: Audi e-tron FE05 gotowe na pierwsze testy

Audi e-tron FE05

Futurystyczna stylistyka drugiej generacji bolidu Audi Formuły E budzi emocje. „Rozpatrując jego rozwiązania techniczne, to potwierdzają one dynamiczny rozwój mobilności elektrycznej” – mówi Dieter Gass, szef Audi Motorsport. Nowy, elektryczny bolid wyścigowy Audi pojawi się na torze testowym jeszcze wiosną tego roku.

Mocniejszy akumulator i zwiększona wydajność wpłynęły na to, że zasięg tego wyścigowego samochodu się podwoił. W efekcie tego, począwszy od sezonu 2018/2019, nie będzie już potrzebna zamiana bolidu w połowie wyścigu. Ponadto Audi e-tron FE05 wyposażono w silnik o wyraźnie wyższej mocy wyjściowej niż jego poprzednik. „Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, by w końcu zobaczyć nowy samochód Formuły E” – mówi Allan McNish szef teamu Audi Sport ABT Schaeffler. „Auto zapiera dech w piersi, zwłaszcza w malowaniu Audi. Równie imponująca jest jego technika. Druga generacja tego modelu poczyniła ogromny krok do przodu w porównaniu z generacją pierwszą.”

Druga generacja bolidu Audi Formuły E, została zaprezentowana przez FIA na Geneva Motor Show 2018. Natomiast cztery pierścienie na swym stoisku w Genewie pokazują mistrzowski samochód Lucasa di Grassi z sezonu Formuły E 2016/2017.

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem