Renault wycofuje się z Formuły E po czwartym sezonie mistrzostw

Grupa Renault

Renault wycofuje się z Formuły E po zakończeniu czwartego sezonu mistrzostw. Marka chce skoncentrować się na realizacji ambitnych celów w Formule 1 i nadal być aktywna w sporcie samochodowym w ramach Aliansu z Nissanem. Renault i Nissan będą wspólnie pracowały nad zapewnieniem optymalnych warunków przekazania i wykorzystania obecnego doświadczenia i aktualnie rozwijanych rozwiązań.

Marka Renault poinformowała o decyzji wycofania się z Formuły E w lipcu 2018 roku, po zakończeniu czwartego sezonu mistrzostw. Team Renault e.dams, który od początku był partnerem mistrzostw i w końcu lipca 2017 zdobył trzeci z rzędu tytuł mistrza świata w Montrealu w Kanadzie, obecnie przygotowuje się do czwartego sezonu.

„W trakcie trzech pierwszych lat w Formule E przeżyliśmy wspaniałe chwile i z niecierpliwością czekamy na czwarty sezon. Team Renault e.dams zapewnia bardzo stabilne warunki pracy” – powiedział Thierry Koskas, dyrektor handlowy Grupy Renault. – „Jesteśmy pionierami na rynku samochodów elektrycznych i bardzo dużo się nauczyliśmy w dziedzinie wyczynowych pojazdów elektrycznych i zarządzania energią. Bezpośrednimi beneficjantami są oczywiście nasi klienci. Po czwartym sezonie chcemy skoncentrować nasze siły na bardzo ambitnych celach w Formule 1. Chcemy też nadal być aktywni w sporcie samochodowym w ramach Aliansu z Nissanem”.

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem