BMW potwierdza udział w Mistrzostwach Formuły E FIA

BMW Formuła E

BMW jako oficjalny producent w piątym sezonie - Formuła E platformą dla mobilności jutra oraz laboratorium technologii dla BMW iNEXT i innych przyszłych generacji modeli BMW i.

BMW nadaje elektromobilności wyścigowego tempa. Realizując oryginalne założenie na rok 2016 w ramach dostosowania strategii BMW Group w dziedzinie sportów motorowych, BMW weźmie udział w Mistrzostwach Formuły E FIA jako oficjalny producent w sezonie 5 (2018/19). Samochody, wyposażone w opracowany całkowicie na nowo układ napędowy BMW, będą prowadzone przez kierowców zespołu Andretti Formuły E jako zespół fabryczny BMW. BMW i Andretti wezmą udział we współzawodnictwie w ramach emocjonujących wyścigów rozgrywanych w centrach największych miast na całym świecie. Główną siłą napędową nowego BMW i Motorsport jest rozwój innowacyjnej technologii w dziedzinie elektromobilności, w której firma objęła wiodącą rolę w ciągu ostatniej dekady. Konsekwentne wdrażanie nowej strategii w dziedzinie sportów motorowych obejmuje również rozszerzenie tradycyjnej działalności BMW M Motorsport.

Projekt Formuły E zapewnia nieocenione tempo rozwoju w zakresie prac nad BMW iNEXT i nową generacją zaawansowanych modeli BMW i z napędem elektrycznym. Ci sami inżynierowie, którzy pracują nad elektromobilnością przyszłości dla potrzeb codziennego użytku, we współpracy z kolegami z BMW Motorsport podejmują także wyzwania związane ze środowiskiem. Zdobyte doświadczenie jest bezpośrednio wykorzystywane w rozwoju produkcji i opracowaniu kolejnych modeli BMW i.

Z punktu widzenia BMW czyni to Formułę E idealnym laboratorium rozwojowym dla powiązanej z produkcją technologii elektrycznego układu napędowego. – Dzięki naszemu zaangażowaniu w Formułę E, kierunkujemy nasze prace rozwojowe na zrównoważoną mobilność i zerowe emisje w branży motoryzacyjnej, jak również przyczyniamy się do postępów marki na drodze do BMW iNEXT – powiedział Klaus Fröhlich, członek zarządu ds. rozwoju BMW AG. – Projekt ten jest w pełni napędzany przez technologię. Wykorzystujemy Formułę E jako laboratorium rozwojowe funkcjonujące w jedynych w swoim rodzaju warunkach środowiska sportów motorowych, stawiającego specyficzne wymagania i oferującego unikalne możliwości. W BMW i Motorsport granice pomiędzy pracami rozwojowymi dotyczącymi produkcji i sportami motorowymi zacierają się w większym stopniu niż w przypadku jakiegokolwiek innego projektu. Rezultatem jest nowa jakość transferu technologicznego. Nie mamy wątpliwości, że BMW Group znacząco skorzysta dzięki doświadczeniu w dziedzinie elektrotechniki wyniesionemu z tego projektu.

 

 

Źródło: BMW

Ilustracja: BMW

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem