Kolejny krok BMW Motorsport na drodze do Formuły E

BMW Formuła E

W zespole MS Amlin Andretti wspieranym przez BMW Motorsport nabierają tempa przygotowania do rozgrywanego w Mexico City czwartego wyścigu w sezonie 2016/2017 Mistrzostw Formuły E FIA. Równocześnie kontynuowane są długofalowe plany mające na celu potencjalne wprowadzenie bolidów w sezonie 5. Obejmuje to formalną rejestrację jako producent Formuły E, który to krok został podjęty przez BMW. Rejestracja została zatwierdzona przez Międzynarodową Federację Samochodową (Fédération Internationale de l’Automobile – FIA).

Planowane zwiększenie zaangażowania BMW i oraz BMW Motorsport w pierwszej serii wyścigów jednoosobowych samochodów w pełni elektrycznych jest elementem długofalowej globalnej strategii BMW Group w dziedzinie sportów motorowych. Firma BMW już wykonała kolejny krok w tym kierunku, podpisując na początku obecnego sezonu umowę o ścisłej współpracy z zespołem MS Amlin Andretti. Współpraca ta obejmuje wspólne prace na szczeblu inżynierskim oraz współużytkowanie zasobów. Kierowca fabryczny BMW Motorsport, António Félix da Costa, zasilił zespół MS Amlin Andretti.

- Od pierwszego sezonu Formuła E rozwija się w błyskawicznym tempie i obecnie jest uważana za prestiżową serię wyścigową – powiedział Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport. - BMW i aktywnie wnosi swój wkład jako oficjalny partner od samego początku, wywierając wpływ na serię. Inni producenci idą w jego ślady. Każda z zaangażowanych osób z radością uczestniczy w kolejnych aspektach sportowych i technologicznych Formuły E. Obecnie BMW planuje wzięcie udziału w rywalizacji z zespołem fabrycznym w sezonie 5. W tym celu musieliśmy zarejestrować się jako producent. Dokonaliśmy tego w wymaganym terminie.

Współpraca z zespołem dowodzonym przez amerykańską legendę wyścigów, Michaela Andrettiego, jak do tej pory ma same zalety. Została nawiązana ścisła wymiana pomysłów pomiędzy inżynierami w BMW i Andretti Formula E obejmująca zsynchronizowane procesy i nieustanny transfer wiedzy. Inżynierowie z firmy BMW Motorsport w Monachium rozpoczęli również prace rozwojowe nad układem napędowym Formuły E. – Jeszcze dużo pracy przed nami, ale podjęliśmy już pierwsze kroki – potwierdza Marquardt. – Jeżeli seria nadal będzie się tak rozwijać, chcemy być doskonale przygotowani do potencjalnego wprowadzenia naszych bolidów w sezonie 5.

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem