Formuła E po raz pierwszy pod znakiem czterech pierścieni

Formuła E Audi

 

W niedzielę, 9 października, w Hongkongu rozpoczął się nowy sezon Formuły E. Elektryczne bolidy wyścigowe zespołu ABT Schaeffler Audi Sport, wystartowały w chińskiej metropolii po raz pierwszy ze znakiem czterech pierścieni.

Audi wykorzysta sezon 2016/2017, by jeszcze lepiej poznać pierwszą, czysto elektryczną serię wyścigową i by przygotować się na sezon 2017/2018. Były kierowca Formuły 1 i zwycięzca wyścigu Le Mans, Allan McNish, z siedziby Audi Sport w Neuburgu koordynował będzie cały projekt Formuły E w Audi. Będzie jednak razem z zastępcą szefa Audi Motorsport, Dieterem Gassem, obecny na inauguracji sezonu w Hongkongu.

Zespół ABT Schaeffler Audi Sport intensywnie przygotowywał się do nowego sezonu Formuły E, szczegółowo testując elektryczny, wyścigowy bolid ABT Schaeffler FE02. Po zakończeniu oficjalnych jazd testowych, które odbyły się 7 września w Donington Park, w programie znalazły się próby dynamometryczne na stanowisku kontrolnym. Dwaj kierowcy zespołu, Daniel Abt i Lucas di Grassi, przebieg całej, prawie trzykilometrowej trasy zlokalizowanej w zatoce Hongkong, trenowali na symulatorze, dostarczając w ten sposób inżynierom zespołu cennych informacji dotyczących ustawień bolidu i oprogramowania.

„Podobnie jak samochody serii DTM, elektryczne bolidy wyścigowe podlegają homologacji i nie mogą być zmieniane podczas sezonu” - mówi szef Audi Motorsport, dr Wolfgang Ullrich. „Można jednak ciągle pracować nad udoskonalaniem oprogramowania sterującego, niezmiernie ważnego dla zarządzania energią w Formule E. W tym obszarze mamy bardzo duże doświadczenie. Zdobyliśmy je w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC. Teraz doświadczenie to będzie bardzo przydatne we wspieraniu zespołu ABT.”

Już w połowie września, cztery bolidy Formuły E ze znakiem czterech pierścieni na burtach zostały załadowane do samolotu i dostarczone do Hongkongu. Dziś po raz pierwszy pojawiły się na torze. Ciekawostką jest, że na światowe tournée Formuły E, team ABT Schaeffler Audi Sport zabrał blisko osiem ton różnych materiałów.

 

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem