Hankook Tire prezentuje futurystyczne opony koncepcyjne

Hankook Autobine

Producent opon, firma Hankook, zaprezentował na targach IAA 2017 we Frankfurcie swoje futurystyczne opony koncepcyjne. Każda z pięciu opon koncepcyjnych odzwierciedla filozofię projektowania w Hankook, by tworzyć innowacyjne technologie, które na nowo określą mobilność w przyszłości. Projekty odnoszą się do tematu „Connect to the Connected World”, który jest dla firmy motywem przewodnim w poszukiwaniach maksymalnie innowacyjnych technologii opon dla futurystycznej mobilności. Temat ten obejmuje takie koncepcje jak car-sharing, autonomiczna jazda i pojazdy sieciowe.

W ramach projektu „Design Innovation 2016” – firmowego programu wsparcia dla najlepszych na świecie uczelni – nawiązana została współpraca z uniwersytetem w Cincinnati, której celem było zaprojektowanie pięciu futurystycznych opon koncepcyjnych. Jej wynik to „Magfloat”, środek lokomocji bazujący na rozszerzanym polu magnetycznym, „Flexup”, który może pokonywać schody, oraz „iPlay”, dwukołowiec z elastyczną konstrukcją zawieszenia. Projekt „Shiftrac” oferuje doskonałe właściwości jezdne na zakrętach, zaś w „Autobine” można automatycznie dostosować liczbę opon do liczby pasażerów.

„Targi IAA to idealne miejsce do prezentowania naszych innowacyjnych opon koncepcyjnych, ponieważ przyciągają one całą branżę samochodową”, mówi Seung Hwa Suh, wiceprezes i CEO Hankook Tire, i dodaje: „Cieszymy się, że możemy zademonstrować nasze futurystyczne opony koncepcyjne na targach IAA”.

 

Magfloat

Flexup

iPlay

Shiftrac

Autobine

 

 

  

Źródło: Hankook

Ilustracje: Hankook

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem