Nowy Nissan LEAF z technologią e-Pedal

Nissan ogłosił, że zupełnie nowy Nissan LEAF będzie wyposażony w system ePedal rewolucyjną technologię zmieniającą sposób prowadzenia samochodu.

Po przestawieniu odpowiedniego przełącznika system zamienia pedał przyspieszenia w ePedal, który umożliwia nie tylko przyspieszanie, ale także hamowanie, nawet do całkowitego zatrzymania* pojazdu. Technologia ePedal to pierwsze rozwiązanie na świecie, w którym za pomocą tylko jednego pedału kierowca może zatrzymać pojazd nawet na wzniesieniu, a następnie natychmiast wznowić jazdę.

Kierowcy będą mogli realizować 90% jazdy operując tylko jednym pedałem – e-Pedal – co znacznie uatrakcyjni prowadzenie pojazdu. W intensywnym ruchu oraz w jeździe miejskiej kierowca będzie mógł znacznie zredukować przekładanie stopy z jednego pedału na drugi, dzięki czemu jazda będzie prostsza i dostarczy więcej przyjemności.

Wprowadzenie technologii ePedal wyznacza kolejny etap w realizacji zobowiązania Nissana do udostępniania technologii wspomagających kierowcę w masowo produkowanych modelach. Rozwój technologii, które mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa jazdy oraz zwiększyć przyjemność z jazdy, jest elementem programu inteligentnej mobilności — planów Nissana w zakresie zmiany sposobu prowadzenia pojazdów, źródła ich napędu oraz integracji ze społeczeństwem.

Wprowadzając model LEAF — pierwszy na świecie samochód elektryczny przeznaczony na masowy rynek — Nissan stał się pionierem w segmencie samochodów z takim napędem. Dziś Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie, o czym świadczy liczba ponad 277 000 egzemplarzy tego modelu dostarczonych klientom.

*W celu gwałtownego zahamowania konieczne będzie użycie konwencjonalnego pedału hamulca.

 

Źródło: Nissan

Ilustracja: Nissan

  • Dostosuj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem