Goodyear prezentuje Eagle-360

Goodyear prezentuje Eagle-360

Po 117 latach produkcji ogumienia Goodyear przedstawia swoją wizję opony przyszłości, która wygląda zupełnie inaczej niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, ponieważ jest kulą.

Eagle 360 to nazwa koncepcyjnej opony dla przyszłych pojazdów autonomicznych. Opona przyszłości posiada unikatowy, sferyczny kształt, który zapewni najwyższy poziom zwrotności, bezpieczeństwa i łączności. Zamontowane w niej czujniki odczytują szereg parametrów takich jak rodzaj nawierzchni, informacje o pogodzie czy warunki drogowe, co więcej przekazują je innym pojazdom znajdującym się w pobliżu. Ta futurystyczna opona nie posiada tradycyjnych felg, a do ich napędzania wykorzystana zostanie technika lewitacji magnetycznej.

Przeprowadzone niedawno przez Navigant Research badania przewidują, że w 2035 roku roczna sprzedaż samochodów autonomicznych na świecie wyniesie około 85 milionów sztuk. Dodatkowo wyniki ankiety J.D. Power 2015 U.S. Tech Choice Study wskazują, że dla konsumentów kluczowym aspektem jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym.

„Stale zmniejszający się udział kierowców w prowadzeniu pojazdów sprawi, że rola opon będzie się zwiększała, ponieważ to one łączą pojazd z drogą” – powiedział Joseph Zekoski, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych Goodyear. „Nasze opony koncepcyjne odgrywają podwójną rolę, służąc jako kreatywna platforma dla niekonwencjonalnego sposobu myślenia o mobilności oraz obszar testowania technologii nowych generacji”.

 

 

Źródło: Goodyear

Ilustracja: Goodyear

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem