Bridgestone opracował koło rowerowe bez powietrza

Bridgestone Air Free Concept

Bridgestone stworzył opony rowerowe nowej generacji, które są praktycznym wdrożeniem technologii „Air Free Concept”. Już w 2019 roku, opona bez powietrza zostanie wprowadzona na rynek i będzie dostępna w nowym modelu roweru.

Opracowana przez Bridgestone technologia „Air Free Concept” eliminuje konieczność pompowania opon powietrzem. Jej konstrukcja jest podtrzymywana za pomocą unikatowej struktury szprych, wykonanych ze specjalnej żywicy i kauczuku.

Dzięki technologii „Air Free Concept” rowerzyści będą mogli cieszyć się jazdą bez obaw o przebicie opony. Projektanci pozwolili sobie na dużą swobodę, której efektem jest opracowanie zupełnie nowej konstrukcji rowerów.

Bridgestone postawił sobie za cel stworzenie opony, która dzięki wykorzystaniu technologii „Air Free Concept” zrewolucjonizuje rynek rowerowy i otworzy nowe możliwości także dla innych pojazdów. Jednocześnie firma konsekwentnie dąży do stworzenia zrównoważonych, uniwersalnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie mobilności, które zwiększą komfort życia i jednocześnie będą zgodne z założeniami ekologii. Kto wie, może jeśli technologia ta przyjmie się w jednośladach, zostanie przeniesiona do samochodów.

 

Źródło: Bridgestone

Ilustracja: Bridgestone

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem