Lusterko wsteczne w nowoczesnym wydaniu, czyli system ClearView Vision od Magna

ClearView Magna

Statystyki z Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Krajowego w Stanach Zjednoczonych pokazują, że każdego roku blisko 840,000 kolizji i wypadków spowodowanych jest tak zwanym „martwym polem”, z czego 300 kończy się tragicznie.

Magna International – lider w dziedzinie zaawansowanych technologii wspomagania kierowcy opracował system ClearView™, który pomaga poprawić widoczność podczas zmiany pasów ruchu, wyjeżdżania z miejsca parkingowego czy podczas prowadzenia pojazdu pełnego ładunku uniemożliwiającego korzystanie z lusterka wstecznego.

System ClearView opiera się na tradycyjnym lusterku zewnętrznym i ukrytą w nim, wysuwaną oraz samoczyszczącą się kamerą. W celu osiągnięcia maksymalnego pola widzenia, kamera została umieszczona na skraju lusterka bocznego. Obraz z kamery przekazywany jest w czasie rzeczywistym na wyświetlacz umieszczony wewnątrz pojazdu, tam gdzie zwykle znajduje się lusterko wsteczne. Takie rozwiązanie jest w stanie zastąpić tradycyjne lusterko wsteczne, a co najważniejsze jest zgodne z przepisami ruchu drogowego. W przypadkach kiedy zwykłe lusterko nie może być zastosowane, system ClearView zwiększy pole widzenia kierowcy, poprawi jego świadomość co w konsekwencji doprowadzi do poprawy bezpieczeństwa.

Umieszczona na krawędzi lusterka kamera oprócz swojej podstawowej funkcji może zostać wyposażona w dodatkowe funkcje, jak np. kierunkowskazy, oświetlenie naziemne czy kamerę 360°.

Dodatkowo, wyświetlacz, na który przekazywany jest obraz z kamery może w każdej chwili zamienić się w zwykłe lusterko w momencie kiedy widoczność do tyłu nie jest niczym zakłócona.

 

Źródło: Magna International

Ilustracja: Magna International

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem