notiOne – lokalizator kluczyków na bluetooth, o nieograniczonym zasięgu

Notione brelok

Jedna z młodych polskich firm stworzyła niespotykane dotąd w Polsce rozwiązanie zabezpieczające przed zgubieniem kluczyki samochodowe, motocykle, rowery, inne ruchomości czy nawet osoby.

notiOne to niewielki lokalizator kluczyków, który w połączeniu z dedykowaną aplikacją pozwala odnaleźć zgubę nie tylko w pobliżu ale i na drugim końcu Polski. Jest to niespotykane dotąd w naszym kraju rozwiązanie. Podobne urządzenia działające w oparciu o technologię Bluetooth dostępne dotychczas na polskim rynku, mają zdolność lokalizowania przedmiotów z reguły ograniczoną do zasięgu Bluetooth, czyli około kilkudziesięciu metrów.

notiOne jest systemem, który dodatkowo wykorzystuje do lokalizowania zguby sieć ponad 1 miliona użytkowników aplikacji współpracujących, dzięki czemu sygnał z lokalizatora może być przesyłany nawet na duże odległości.

Pomaga odnaleźć kluczyki zarówno wtedy, gdy wpadną pod kanapę, jak i wtedy, gdy zostaną zgubione w sąsiednim mieście. Lokalizator notiOne ma formę niewielkiego, lekkiego breloczka. Wymienna bateria działa przez około rok. Ze względu na swoją uniwersalną formę, lokalizator notiOne wykorzystywany jest również do zabezpieczania rowerów i motocykli, a także dzieci, osób starszych oraz psów czy kotów.

Jak to działa?

  1. notiOne przymocowany np. do kluczyków samochodowych, motocykla czy roweru, wysyła ciągły sygnał nadawczy.
  2. Sygnał odbierany jest automatycznie przez znajdujące się w pobliżu smartfony z zainstalowaną aplikacją notiOne oraz aplikacjami współpracującymi.
  3. Informacje o lokalizacji notiOne, automatycznie przesyłane są na telefon właściciela.

Dane techniczne:

Aplikacja oraz lokalizator notiOne wykorzystuje technologię Bluetooth. System kompatybilny jest z telefonami i tabletami z systemem Android (wersja 4.3 i wyższe) oraz iOS, wyposażonymi w Bluetooth 4.0 + Low Energy. Do prawidłowego działania aplikacji wymagane jest połączenie z Internetem.

 

Źródło: Za notione.com

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem