RACam czyli kombinacja radaru i kamery od Delphi

Delphi RACam

Delphi stworzyło produkt, w którym połączono kamerę z technologią radarową, w efekcie czego otrzymano zwycięską kombinację dla bezpieczeństwa samochodowego. W RACam od Delphi wyposażone zostało najnowsze Volvo XC90. Radar i moduł czujnika wizji został umieszczony w jednej, wysokowydajnej i kompaktowej obudowie. System łączy w sobie fizyczną i funkcjonalną integrację dwóch odrębnych technologii detekcji - radaru i wizji. Ten kompleksowy system oferuje wiele funkcji wspomagania kierowcy, m.in. inteligentny tempomat działający nawet przy pełnej prędkości, system ostrzegania przed kolizją czy automatyczny system hamowania awaryjnego.

Delphi RACam

Rozwój technologii w RACam nie polegał tylko i wyłącznie na połączeniu dwóch modułów w jeden. Osiągniecie obecnego efektu wymagało od inżynierów Delphi znacznych i wyjątkowo sprytnych rozwiązań.

Kluczowe opatentowane innowacje obejmują:

- unikatowe podejście do polaryzacji radaru, umożliwiające niezakłóconą funkcjonalność przez szybę,

- zintegrowana osłona olśnienia i pokrywa,

- pierwsza w swoim rodzaju technika pozwalająca radarowi dalekiego zasięgu zapewnić pokrycie obszaru bezpośrednio przed pojazdem.

RACam umieszczony został w pobliżu lusterka wstecznego. Dotychczas, w większości pojazdów radary montowane były na przednim zderzaku, który jest dosyć wrażliwym miejscem w samochodzie. Taki zabieg nie tylko poprawia elastyczność stylizacji pojazdu, ale także chroni czujniki od niepogody.

RACam pojawi się w innych markach i modelach samochodów wychodzących na rynek w tym roku.

 

 

Źródło: Delphi

Ilustracja: Delphi

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem