LocoMate mini – pokładowe urządzenie DSRC o dużej mocy

LocoMate mini

Arada Systems, firma zajmująca się rozwijaniem szeroko pojętej technologii bezprzewodowej łączności, prezentuje nowy produkt: LocoMate mini DSRC (Dedicated Short Range Communication - dedykowana komunikacja krótkodystansowa). Urządzenie to pozwala na odczyt danych z GPS oraz komunikację poprzez Wi-Fi oraz Bluetooth. Jest to idealne rozwiązanie dla aplikacji telematycznych, pozwalające pojazdom komunikować się między sobą (V2V, C2C - Vehicle to Vehicle, Car to Car - pojazd-pojazd) oraz między innymi urządzeniami umiejscowionymi na poboczu drogi (V2I, C2I - Vehicle to Infrastructure, Car to Infrastructure - pojazd-infrastruktura).

Produkt ten jest w pełni zgodny z certyfikatem Omni-Air i jest wdrażany na całym świecie, w tym w amerykańskim Departamencie Transportu w Ann Arbor, Michigan. Stosowanie tych urządzeń pozwala na: unikanie kolizji, awaryjne zarządzanie pojazdami, pobieranie opłat za przejazd, zwiększanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, zarządzanie flotą ciężarówek czy taksówek. Tego typu rozwiązanie może również być wykorzystane w wielu komercyjnych aplikacjach.

LocoMate ™ OBU umieszczony został w małej obudowie, umożliwiającej wygodne umieszczenie w pojeździe. Urządzenie wyposażone jest w pełne oprogramowanie DSRC WAVE oraz w aplikacje służące do integracji ze smartfonem.

LocoMate wyposażony jest w odbiornik GPS określający pozycję z dokładnością większą niż jeden metr. Ponadto posiada Bluetooth oraz wysokiej mocy radio 802.11p.

 

Źródło: Arada Systems

Ilustracja: Arada Systems

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem