Volkswagen Arteon zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie

Volkswagen Arteon

Volkswagen wzbogaca swoją paletę o awangardowy model z rodziny Gran Turismo. Arteon zajmie w hierarchii aut Volkswagena miejsce powyżej Passata i zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (9 – 19 marca 2017 r.).

Główne wyzwanie przed jakim stanęli designerzy tego auta polegało na nadaniu mu awangardowej stylistyki przy zachowaniu wszystkich praktycznych cech ważnych w codziennym użytkowaniu. Powstał model o niezwykle przestronnym wnętrzu jak na auto z tego rodzaju nadwoziem. Niezależnie od tego, które miejsca zajmują pasażerowie zawsze mają dostateczną przestrzeń nad głową i wokół nóg. Do najbardziej charakterystycznych wyróżników Arteona należy: przednia część nadwozia, której nadano zupełnie nowy wygląd - diodowe reflektory i LED-owe światła do jazdy dziennej tworzą tu stylistyczną całość z wykończoną chromowanymi listwami osłoną chłodnicy i maską silnika. Niepowtarzalny styl ma również tylna część nadwozia.

W Arteonie zastosowano po raz pierwszy systemy asystujące najnowszej generacji, auto wyposażono w elementy zarezerwowane dotąd dla samochodów wyższych klas. Dzięki temu nowatorskiemu połączeniu Arteon stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych samochodów w swojej klasie.

  

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem