Pierwszy w Europie graficzny konfigurator naczep od polskiego dostawcy

Konfigurator wywrotek dostępny na stronie firmy Wielton

 

Dostawca naczep, przyczep i zabudów dla pojazdów ciężarowych, polski Wielton, przedstawił pierwszy na rynku europejskim, graficzny konfigurator naczep. Narzędzie, dostępne na stronie producenta, pozwala na wykorzystanie dostępnych elementów do opracowania końcowego kształtu wywrotki. Produkt jest efektem uwag zgłaszanych przez klientów, którzy chcieli samodzielnie i w sposób wizualny zobaczyć jak będzie wyglądać ostateczny produkt.

Jedną z cech aplikacji jest na bieżąco aktualizowana informacja o masie produktu, co pozwala na dodawanie i odejmowanie elementów do czasu otrzymania wymaganej w specyfikacji masy. Co więcej, niektóre z elementów są konfigurowalne na wiele sposobów; przykładowo, klient może wybrać materiał z którego wykonano skrzynię (aluminium, stal), możliwy jest wybór kubatury, długości ramy, opcji wyposażenia czy nawet rodzaj felg i opon pojazdu.

Tak przygotowana konfiguracja może zostać zapisana (odczyt wymaga podania numery konfiguracji) oraz przesłana bezpośrednio handlowcom. W tym momencie możliwy jest wybór jednego z trzech języków pracy, jednak docelowo liczba ta ma zostać zwiększona do 10.

Parametry, które można zmieniać w czasie konfiguracji naczepy to m.in.: materiał skrzyni (stal, aluminium), kształt skrzyni wywrotki, rodzaj połączenia ściany bocznej z podłogą, kubatura. Po wybraniu tych parametrów, dostaniemy informacje, jakie materiały można bezpiecznie przewozić przy tej konfiguracji.

Wśród konfiguracji akcesoriów znajdziemy m.in.: rodzaj hamulców, podnośniki, felgi, producenta opon, zbiorniki powietrza/wody, siłowniki, łopaty, system spinania naczepy, itp.

Konfigurator dostępny jest na stronie firmy Wielton.

 

źródło: Wielton.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem