Kolejny rekordowy rok Volkswagena w Polsce

Golf 7

Rok 2017 zakończył się kolejną rekordową liczbą rejestracji nowych, osobowych samochodów Volkswagena. W minionym roku zarejestrowano ich w Polsce 48.615 sztuk. Pozwoliło to zająć marce z siedzibą w Wolfsburgu trzecie miejsce w zestawieniu liczby rejestracji w Polsce wyprzedając kolejną markę w zestawieniu o blisko 13.000 egzemplarzy. Oprócz Golfa i Passata, których łącznie zrejestrowano aż 22.566 sztuk, do najczęściej rejestrowanych modeli Volkswagena należały Tiguan (5.625 sztuk, wzrost o 31,73 procenta w porównaniu z 2016 r.), Golf Sportsvan (4.572 egzemplarze, +33,45 procenta) i Polo (3.923 sztuki, +18,88 procenta).

Rekordowym miesiącem nie tylko minionego roku, ale w historii Volkswagena w Polsce w ogóle, okazał się marzec, w którym liczba rejestracji nowych samochodów sięgnęła aż 5.540 egzemplarzy.

„Nieustannie rosnący od wielu lat popyt na nowe modele Volkswagena to zasługa doskonałej gamy samochodów, która z roku na rok powiększa się o nowe modele, idealnie wpisujące się w potrzeby klientów. Bardzo ważny jest także fakt, że samochody Volkswagena są przystępne dla szerokiej grupy odbiorców dzięki nowoczesnym formom finansowania zakupu. Wiele naszych modeli wyróżnia się także najlepszym wynikiem w klasie pod względem całkowitych kosztów użytkowania. Potwierdzają to eksperci, jak firma Eurotax oraz przedsiębiorcy, którzy zdecydowanie baczniej przyglądają się całkowitym kosztom posiadania samochodów w firmie. Volkswagen był marką nr 1 w Polsce wśród klientów flotowych w grudniu pod względem rejestracji nowych samochodów.” – powiedział Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen.

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem