Prezentacja pociągu Inspiro do sofijskiego Metra

Newag Siemens Inspiro

15 listopada w siedzibie NEWAG S.A. w Nowym Sączu odbyła się wizyta spółki Metropolitan EAD połączona z prezentacją pociągów dla nowopowstającej linii metra w Sofii, w Bułgarii. Obecni na wydarzeniu goście mieli okazję zobaczyć pierwszy pojazd, a także zapoznać się z całym procesem produkcyjnym. Pojazdy dla metra w Sofii są przygotowane przez Konsorcjum Siemens-Newag i zostaną dostarczone w 2018 r.

W ramach podpisanej umowy Konsorcjum Siemens-Newag dostarczy spółce Metropolitan EAD w ciągu 36 miesięcy od daty podpisania 20 trójczłonowych pojazdów metra oraz system kontroli ruchu. Podpisana umowa przewiduje opcję, w ramach której klient może dodatkowo zamówić 10 kolejnych pojazdów.

Nowe pojazdy bazują na platformie Inspiro, obecnej w pociągach dla Metra Warszawskiego. Pojazdy Inspiro charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną, niskimi kosztami eksploatacji, a także nowoczesnym designem i rozwiązaniami poprawiającymi komfort podróżowania.

W pociągach Inspiro dla Sofii zostaną dodatkowo zamontowane odbieraki prądu na dachu, pozwalających na pracę w innym systemie zasilania. Dodatkowo wagony zostaną wyposażone w klimatyzację, gdyż pociągi będą eksploatowane zarówno na powierzchni, jak i w tunelach.

Zakres prac przypadających na NEWAG S.A. obejmuje zaprojektowanie i zabudowę wnętrza, uruchomienie pojazdów w zakładzie Spółki w Nowym Sączu oraz dostawę gotowych pociągów do klienta i usługi serwisowe w okresie gwarancji.

Obecnie pierwszy pojazd znajduje się na końcowym etapie produkcji. Kolejne z zamówionych wagonów są sukcesywnie montowane według przyjętego harmonogramu.

Nowe pojazdy zostaną dostarczone w 2018 roku.

 

Źródło: Siemens

Ilustracja: Siemens

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem