W pierwszym półroczu 2017 roku BMW Group Polska kontynuuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży

BMW 5 nowe

Po pierwszych sześciu miesiącach 2017 roku BMW Group Polska zanotowała rekordowe wyniki rejestracji, a tym samym umocniła wieloletnią pozycję lidera w segmencie premium w Polsce. Marka BMW osiągnęła imponującą liczbę 7233 rejestracji, o 26 proc. wyższą niż w analogicznym okresie 2016 r.

Marka MINI odnotowała rekordowy wynik 911 zarejestrowanych samochodów, co przełożyło się na 32 proc. wzrost w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku.

W pierwszej połowie roku zarejestrowano 970 motocykli BMW, co oznacza wzrost o blisko 23 proc. BMW Motorrad umocniło się także na pozycji lidera w segmencie powyżej 500 cm3 osiągając ponad 27 proc. udział w rynku.

Nowe BMW seri 5 z 1396 rejestracjami stało się nie tylko najpopularniejszym modelem w gamie BMW, ale także liderem w segmencie limuzyn premium w Polsce.  Dostępne od lutego br. siódme wcielenie kultowej limuzyny BMW oferuje nie tylko znakomitą radość z jazdy, komfort i wygodę, ale także innowacyjny system operacyjny, dzięki któremu model ten jest kolejnym krokiem na drodze do zautomatyzowanej jazdy. Do oferty dołączyła właśnie wersja Touring, a tym samym BMW serii 5 jest dobrze przygotowane na zmagania rynkowe w drugiej połowie roku.

BMW seri 7 pozostaje liderem w swojej klasie. Po udanym roku 2016, do końca czerwca 2017 ten topowy model BMW odnotował 311 rejestracji.  Dzięki portfolio poszerzonemu m.in. o modele hybrydowe typu plug-in 740e / 740Le iPerformance, wersję z najbardziej wydajnym silnikiem wysokoprężnym 750d, a także model M760Li xDrive wyposażony w silnik V12, BMW serii 7 pozostaje nie tylko najlepiej sprzedającą się, ale także najbardziej innowacyjną luksusową limuzyną na rynku.

Elektryczne BMW i3 odnotowało w Polsce 62 rejestracje w pierwszej połowie roku, prawie dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jest to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w naszym kraju, co dowodzi, że auta z takim napędem mogą być niezawodnym i wygodnym środkiem transportu w miastach. Dostępność modelu z baterią o pojemności 94Ah zwiększającą zasięg o 50 proc. oraz rozbudowana sieć dealerów znalazły odzwierciedlenie w rekordowej liczbie rejestracji. Dzięki szerokiej gamie modeli hybrydowych typu plug-in pod nazwą iPerformance, BMW oferuje atrakcyjne portfolio zelektryfikowanych samochodów premium.

BMW serii 3 również odnotowało solidny wzrost, z 1176 rejestracjami między styczniem a czerwcem 2017 roku stając się drugim pod względem popularności modelem bawarskiej marki. Modele serii X pozostają niezmiennie popularne wśród polskich klientów. Tradycyjnie BMW X5 zdobyło serca największej części polskich klientów i zanotowało 882 rejestracje. BMW X3, mimo planowanego na jesień debiutu nowej generacji, z 750 rejestracjami nadal jest jednym z najbardziej popularnych samochodów w ofercie BMW.

Samochody spod znaku „M” po raz kolejny odcisnęły sportowe piętno na najbardziej emocjonalnym segmencie rynku samochodowego. Od M2 Coupe do M6, marka oferuje wiele modeli dla wielbicieli dużej mocy i szybkiej jazdy. Z liczbą 163 rejestracji sportowa submarka BMW odnotowała 77 proc. wzrost.

MINI

Mini także może uznać pierwszą połowę roku jako wyjątkowo dobrą. Dzięki 911 rejestracjom marka odnotowała 32 proc. wzrost w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku. Te imponujące rezultaty związane są z odświeżonym portfolio marki, a także ciepło przyjętym nowym modelem MINI Countryman, tradycyjnie wysoko cenionym przez polskich klientów. Dzięki 401 rejestracjom to funkcjonalne MINI stało się najbardziej popularnym modelem marki. Debiutujący niedawno hybrydowy Countryman Cooper S E All4 to pierwszy częściowo zelektryfikowany model MINI na rynku. Zainteresuje on klientów, którzy doceniają zarówno zrównoważoną, jak i stylową mobilność.

BMW Motorrad

BMW Motorrad świętuje przywództwo w segmencie motocykli o pojemności ponad 500 cm³ z 970 rejestracjami, które przełożyły się na 22,6 proc. wzrostu. Rok 2017 obfituje w atrakcyjne nowości: bagger K 1600 B, wyczynowe BMW HP4 Race, a już niedługo elektryczny skuter C Evolution oraz model G310 GS.

Pierwsza połowa br. to także czas znaczącego rozwoju sieci dealerskiej w Polsce. Do rodziny salonów BMW Group dołączyły Auto Centrum Sikora w Opolu, Premium Arena w Kaliszu oraz Inchape w Poznaniu. Polska sieć dealerska składa się obecnie z 30 salonów BMW oraz 11 salonów MINI.

"To przyjemność potwierdzić, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku modele oferowane przez BMW Group były najpopularniejsze w segmencie samochodów premium w Polsce. Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu naszych dealerów umocniliśmy swoją pozycję na lokalnym rynku, którego BMW Group jest liderem konsekwentnie od 2010 roku.” - komentuje Baudouin Denis, Dyrektor Generalny BMW Group Polska. – „Jesteśmy przekonani, że nasza jasno określona wizja dobrze przygotowuje nas na przyszłość: dążymy do tego, aby mobilność stała się elektryczna, autonomiczna, współdzielona i połączona. W nadchodzących miesiącach i latach będziemy stale wprowadzać nowe rozwiązania, aby sprostać wymaganiom polskiego rynku. W 2017 i 2018 roku zamierzamy wprowadzić ponad 40 nowych i odświeżonych modeli naszych trzech marek premium.”

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem