Znakomite półrocze Volkswagena w Polsce

VW Golf Gold

W pierwszym półroczu 2017 roku zarejestrowano w Polsce aż 24.482 nowych osobowych Volkswagenów, czyli o 4.093 więcej w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku. Dzięki 20-procentowemu wzrostowi liczby rejestracji nowych aut udział w rynku marki Volkswagen zwiększył się i po 6 miesiącach 2017 r. wynosi 9,91 procenta.

Liderem liczby rejestracji wśród modeli Volkswagena pozostaje Golf, którego w pierwszym półroczu przybyło aż 7.263 egzemplarze, czyli o 1.118 sztuk więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Drugie najchętniej rejestrowane nowe auto Volkswagena to Passat. Liczba rejestracji tego modelu po 6 miesiącach 2017 roku wynosi 4.368 egzemplarzy.

Po pierwszym półroczu tego roku Volkswagen zajmuje wysoką drugą pozycję w rankingu marek pod względem rejestracji nowych samochodów osobowych na REGON. Ta grupa odbiorców zarejestrowała w sumie w ciągu 6 miesięcy 2017 r. aż 18.333 nowych Volkswagenów, czyli o 3.400 więcej niż przed rokiem. Wśród odbiorców z tej grupy popularność Volkswagena wzrosła o 22,8 procenta.

„Volkswagen od lat dostarcza klientom niezawodne, bardzo bezpieczne i oszczędne samochody. Samochody wielokrotnie nagradzane za najnowsze technologie, które potrafią np. zahamować przed przeszkodą, gdy kierowca się zagapi, które przejmują kontrolę nad prowadzeniem, gdy zasłabnie, które dzięki połączeniu z internetem informują go o aktualnych utrudnieniach i niebezpieczeństwie na drodze. Klienci, którzy wybrali samochody marki Volkswagen doceniają je również za niskie koszty eksploatacji, tzn. niedrogie części i serwis. Dla wielu modeli, np. Golfa, Passata czy Tiguana oferujemy pakiet, dzięki któremu za obowiązkowe przeglądy serwisowe przez 4 lata eksploatacji zapłacimy w sumie tylko 1490 zł, w przypadku innych marek podobną kwotę można zapłacić za jednorazowy przegląd.” – powiedział Michał Szaniecki, dyrektor marketingu marki Volkswagen.

 

Źródło: Volkswagen

Ilustracja: Volkswagen

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem