LG Chem rozpoczyna budowę fabryki akumulatorów dla pojazdów elektrycznych w Polsce

LG Chem fabryka

LG Chem – Koreański producent zaawansowanych akumulatorów ogłosił rozpoczęcie budowy fabryki w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem (gmina Kobierzyce), która dostarczać będzie akumulatory dla pojazdów elektrycznych.

Nowa fabryka LG Chem zlokalizowana w Polsce będzie największą fabryką produkującą litowo-jonowe akumulatory w Europie oraz jedną z największych na świecie. Zakład będzie zajmował powierzchnię 41,300 m2, a jego otwarcie wraz z uruchomieniem produkcji zaplanowanie jest na drugą połowę 2017 roku. LG Chem do końca 2018 roku zainwestuje w fabrykę ponad 1,3 miliarda złotych, a pracę w niej może znaleźć nawet 3,000 pracowników.

Kiedy inwestycja zostanie w pełni ukończona, zakład będzie dysponował zdolnościami produkcyjnymi na poziomie ponad 100,000 akumulatorów rocznie. Baterie pozwolą stworzyć wysokowydajne i ekologiczne pojazdy elektryczne zdolne do przejechania 320 km na jednym ładowaniu.

Aby szybko reagować na żądania lokalnych klientów, firma zbuduje w pełni zintegrowany system produkcyjny, który po raz pierwszy w Europie wytworzy wszystkie elementy baterii: od elektrod po ogniwa, moduły i kompletne moduły zasilające. Inwestycja LG Chem w Polsce pozwoli zmniejszyć koszty logistyczne, ułatwi dostarczenie produktów do producentów samochodów w odpowiednim czasie oraz zwiększy strategiczne partnerstwo z lokalnymi klientami.

Polska fabryka LG Chem wejdzie w skład czterech zakładów tego typu rozlokowanych po całym świecie. Podobne fabryki znajdują się w Ochang w Korei Południowej, w Holland w Stanach Zjednoczonych oraz w Nanjing w Chinach. Łączna zdolność produkcyjna sieci zakładów sięga 280,000 akumulatorów rocznie.

 

Źródło: LG Chem

Ilustracja: LG Chem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem