Pierwszy kwartał 2017 roku – wyniki sprzedaży Volkswagena

e-Golf

W marcu w naszym kraju zarejestrowano 5.540 sztuk nowych osobowych Volkswagenów, więcej o blisko 55 procent w porównaniu z lutym. Najczęściej rejestrowanym nowym samochodem w naszym kraju w marcu był Volkswagen Golf. W pierwszym kwartale 2017 roku zarejestrowano w Polsce 13.023 nowych osobowych Volkswagenów, czyli o 2.627 (+25,27 %) więcej w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku. Udział w rynku marki Volkswagen wyniósł 10,34 procenta.

Wśród modeli Volkswagena zdecydowanym liderem liczby rejestracji w pierwszym kwartale roku był VW Golf, którego przybyło na polskich drogach aż 3.948 egzemplarzy – o 644 sztuk więcej niż w analogicznym okresie minionego roku. Drugim najczęściej rejestrowanym nowym modelem Volkswagena był Passat – 2.049 egzemplarzy. Na podium znalazł się także Tiguan z liczbą 1.500 zarejestrowanych sztuk. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba rejestracji tego modelu zwiększyła się aż o 126,59 %.

„Ponad 25-procentowy wzrost liczby rejestracji nowych Volkswagenów napędzała nie tylko doskonała gama samochodów wyposażonych w najnowsze, innowacyjne systemy wpływające na poprawę bezpieczeństwa i komfortu, ale także bardzo atrakcyjna oferta finansowania zakupu, opracowana przez Volkswagen Financial Services. Klienci Volkswagena chętnie wybierają pakiety przeglądów i opiekę pogwarancyjną Safe+, które gwarantują niskie i przewidywalne koszty eksploatacji. Kupujący są coraz bardziej świadomi, jak ważne są całkowite koszty eksploatacji auta, a to zdecydowany atut samochodów Volkswagena ze względu na długie okresy między przeglądami, niskie zużycie paliwa i łatwość odsprzedaży za stosunkowo wysoką cenę w porównaniu z ceną konkurencyjnych modeli. Wszystko to razem sprawia, że Volkswagen to dobry wybór” – powiedział Tomasz Tonder, Volkswagen PR Manager.

W pierwszym kwartale bieżącego roku marka z Wolfsburga kontynuuje dobry trend sprzedaży z minionego roku. W 2016 roku zarejestrowano w Polsce 42.830 osobowych Volkswagenów, czyli o ponad 20 procent więcej niż w 2015 roku.

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem