Rekordowe wyniki Opla w Polsce w pierwszym półroczu

Opel Astra 5

W czerwcu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3 568 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. Był to najlepszy czerwiec od 2000 roku, czyli od 16 lat. Łącznie w pierwszym półroczu do klientów trafiło 19 026 samochodów, czyli o 14,5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który zakończył się wynikiem na poziomie 16 622 sztuk. Dla Opla w Polsce było to najlepsze pierwsze półrocze od 2004 roku.

Liderem sprzedaży marki w okresie od stycznia do czerwca jest model Astra – 7 368 sztuk, który notuje kolejne rekordy. Czerwiec to najlepszy miesiąc dla Astry od grudnia 2008 roku. Na drugiej pozycji uplasowała się Corsa z wynikiem 3 493 egzemplarze, trzecie miejsce zajęła Mokka, 2 332 sztuki. W pierwszym półroczu te właśnie modele Opla znalazły się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych przez klientów indywidualnych aut w Polsce.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w pierwszym półroczu. Samochód Roku 2016 – nowa Astra radzi sobie znakomicie, jej sprzedaż w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o ponad 42%. Po pierwszym półroczu model ten jest liderem na rynku klientów indywidualnych.” – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. „Teraz skupiamy się już na drugim półroczu i kolejnych premierach w gamie Opla. Właśnie rozpoczynamy przyjmowanie zamówień na nową Zafirę, czyli rodzinnego minivana w nowej odsłonie. Jesienią w salonach Opla pojawi się najnowsza generacja naszego bestsellerowego kompaktowego SUVa – Mokka X.” – dodał Mieczkowski.

Na polskim rynku właśnie debiutuje nowa wersja salonu na kołach, czyli Opel Zafira, jesienią oczekiwany jest kolejny debiut czyli Opel Mokka X.

 

 

 

Źródło: Opel

Ilustracja: Opel

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem