Thales nowym technicznym partnerem Williamsa

Thales

Williams ogłosił rozpoczęcie współpracy z Thales, liderem wśród kluczowych systemów informatycznych, cyberbezpieczeństwa i ochrony danych.

W ramach umowy Thales dostarczy wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa cybernetycznego oraz rozwiązania pozwalające zachować bezpieczeństwo podczas globalnej transmisji telemetrii w czasie rzeczywistym. Zdobyta wiedza zostanie wykorzystana zarówno przez Williams Martini Racing jak i przez Williams Advanced Engineering czyli wydział technologiczny i usług inżynieryjnych Williamsa.

Thales projektuje, rozwija i obsługuje wysoko wydajne systemy informatyczne, które są wspierane przez 2000 światowej klasy ekspertów od cyberbezpieczeństwa, ochrony danych i cyfrowego zarządzania zaufaniem. Cyberbezpieczeństwo, a w szczególności ochrona danych ma ogromne znaczenie w konkurencyjnym świecie Formuły Jeden.

Wiedza wniesiona przez Thales będzie pomagać Williamsowi w ochronie jego poufnych danych o wysokiej wartości. Thales Datacryptor 5000 zapewni ochronę danych w czasie rzeczywistym przesyłanych z alei serwisowej do centrali Williamsa. Ponadto, wraz ze wzrostem liczby projektów podejmowanych na rzecz klientów zewnętrznych poprzez Williams Advanced Engineering, ochrona danych i bezpieczeństwo stało się priorytetem w całej Grupie Williams.

Mówiąc o nowym partnerstwie Marc Darmon, wiceprezes bezpieczeństwa komunikacji i systemów informacyjnych Thales powiedział; "Thales jest światowej klasy ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i uznawanym na całym świecie integratorem systemów, dostarcza systemy bezpieczeństwa i ochrony wymagającym środowiskom, takim jak lotnictwo i kosmonautyka, obrona, finanse, IT czy transportowi lądowemu. Umowa ta opiera się na już istniejących silnych relacjach pomiędzy naszymi firmami i naszych połączonych umiejętności. To wyraźnie pokazuje zaangażowanie Thales, aby towarzyszyć swoim klientom w ich cyfrowej transformacji, gdzie bezpieczeństwo cybernetyczne jest ważnym wymogiem.”

Claire Williams, główny zastępca zespołu oraz Dyrektor Handlowy Williamsa, dodał; "Williams uległ znaczącej transformacji cyfrowej w ciągu ostatnich dwóch lat. Rewolucjonizujemy naszą infrastrukturę IT, aby upewnić się, że jesteśmy dobrze przygotowani do kontynuowania innowacji. Z pomocą Thales będziemy wprowadzać systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, które zabezpieczą nasze dane gdziekolwiek jesteśmy w świecie."

 

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem