Williams Advanced Engineering wspiera powrót Jaguara do wyścigu

Jaguar - Formuła E

Jaguar ogłosił swój powrót do światowego sportu motorowego zapisem do trzeciego sezonu FIA Formuła E Championship, a Williams Advanced Engineering został potwierdzony jako jego partner techniczny.

Williams Advanced Engineering jest długoterminowym partnerem inżynieryjnym Jaguara, razem pracowali m.in. nad takim projektem jak super samochód C-X75. Teraz będzie odpowiedzialny za zarządzanie operacyjne zespołu wyścigowego Jaguar Formuła E. Williams Advanced Engineering będzie również ściśle współpracował z Jaguarem w badaniach i rozwoju. Craig Wilson, dyrektor zarządzający Williamsa zostanie dyrektorem zespołu wyścigowego.

W ostatnich czterech dekadach najbardziej znany ze swoich sukcesów w Formule 1 Williams, ma także wieloletnią historię wspierania organizacji w różnych sportach motorowych, takich jak seria wyścigów wytrzymałościowych czy rajdów samochodowych. Williams ma też duże doświadczenie w Formule E, jako jedyny dostawca akumulatorów zasilających samochody w tych mistrzostwach.

Mistrzostwa FIA Formuła E są wyjątkową okazją dla Jaguara i Land Rovera na rozwój własnego układu napędowego, w tym silnika elektrycznego i technologii akumulatorów, które w przyszłości marki będą stosowane w zakresie samochodów osobowych.

Nick Rogers, dyrektor inżynieryjnej grupy Jaguara i Land Rovera, powiedział: "Jaguar z dumą ogłasza swój powrót do wyścigów. Jesteśmy w czołówce pionierskich technologii, a w ciągu najbliższych pięciu lat zobaczymy więcej zmian w świecie motoryzacji, niż w ciągu ostatnich trzech dekad. Przyszłość będzie opierać się na łączności, elektryfikacji i lekkiej architekturze. Formuła E pozwala nam zaprojektować i przetestować zaawansowane technologie w ekstremalnych warunkach."

"Formuła E zapewni prawdziwy test dla przyszłych technologii elektrycznego układu napędowego, który pojawi się w naszej nowej gamie pojazdów. W temacie przyszłości elektryfikacji współpracujemy z wieloma partnerami w tym z Warwick University, z dostawcami baterii i oczywiście z naszym wieloletnim partnerem Williamsem. Nasze innowacyjne technologie będą miały bezpośredni wpływ na przyszłe samochody Jaguar Land Rover. "

 

Źródło: Williams F1

 

Ilustracja: Williams F1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem