250 000 pojazdów elektrycznych sprzedanych przez Renault - Nissan

Grupa Renault - Nissan sprzedała 250 000. egzemplarz samochodu elektrycznego

Grupa osiągnęła ten wynik na początku czerwca, niewiele ponad 4 lata od wprowadzenia modelu Nissan Leaf - pierwszego na świecie dostępnego w sprzedaży masowej w pełni elektrycznego samochodu.  Obecnie liczba pojazdów elektrycznych sprzedawanych przez grupę Renault - Nissan stanowi połowę liczby pojazdów tego typu sprzedawanych na świecie. Nissan Leaf jest najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym od wprowadzenia na rynek, od tego czasu sprzedano ponad 180 tysięcy sztuk.

Od stycznia do maja grupa sprzedała 31 700 sztuk pojazdu - to o 15 procent lepszy wynik w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku.

"Zapotrzebowanie na nasze samochody elektryczne zawdzięczamy w dużej mierze działalności władz rządowych, co przyczynia się do znacznego rozwoju infrastruktury umożliwiającej ładowanie pojazdów elektrycznych"  - powiedział Carlos Ghosn, przewodniczący oraz dyrektor generalny grupy Renault - Nissan. "Tak duże zainteresowanie ze strony klientów wynika z ich wymagań wobec samochodu. Te pojazdy zaspokajają potrzeby bardzo wymagających klientów na całym świecie, dając im wysoki poziom satysfakcji  z posiadania naszych pojazdów" - dodał.

Właścicielem 250 000. pojazdu elektrycznego grupy Renault - Nissan  jest Francuz z Bordeaux, Yves Nivelle, który swój 21 - letni samochód z silnikiem diesla zamienił na Renault Zoe. Kupił go po tym, jak rząd francuski wprowadził w kwietniu przepis, dzięki któremu właściciele starszych, zanieczyszczających środowisko pojazdów z silnikiem diesla  mogli pozbyć się ich, uzyskując rabat w wysokości 10 000€  na zakup pojazdu elektrycznego.

"Rządowy bonus środowiskowy był dużym czynnikiem, który miał wpływ na moją decyzję o zakupie pojazdu elektrycznego" - powiedział Nivelle. " Muszę przyznać, że o słuszności mojej decyzji byłem przekonany już za pierwszym razem, kiedy prowadziłem samochód elektryczny. To ogromna przyjemność prowadzić samochód i być świadomym, że w ten sposób chroni się środowisko naturalne" - dodał.

Grupa ma w ofercie 6 w pełni elektrycznych samochodów, Renault jest w tej dziedzinie liderem w Europie.
Mając w ofercie 6 modeli, grupa Renault - Nissan jest jedynym na świecie producentem dającym możliwość tak szerokiego wyboru. Nissan sprzedaje również vana e-NV200, który w sprzedaży w Europie oraz w Japonii jest od zeszłego roku. Oprócz modelu Zoe, Renault sprzedaje również Kangoo Z. E. van, SM3 sedan, oraz Twizy - dwumiejscowy samochód miejski.

Od grudnia 2010 roku Nissan sprzedał 185 000 pojazdów elektrycznych na całym świecie, kiedy Nissan Leaf został wprowadzony do sprzedaży. Nissan Leaf uzyskał wiele odznaczeń, takich jak tytuł Samochód Roku 2011 oraz Samochód Roku 2011 - 2012 w Japonii. Leaf "sprzedał się" w 46 krajach. Topowymi rynkami Nissana na samochody elektryczne są USA, gdzie sprzedano 80 000 egzemplarzy od czasu wprowadzenia na rynek modelu Leaf, Japonia, gdzie Leaf "sprzedał się" w liczbie 53 000 sztuk, oraz Europa, gdzie sprzedano  41 500 sztuk pojazdu.

Renault od wprowadzenia pierwszego pojazdu elektrycznego - był to model Kangoo Z.E., który w sprzedaży pojawił się w październiku 2011 roku, sprzedał 65 000 egzemplarzy pojazdów elektrycznych. Kangoo Z.E. został ogłoszony Międzynarodowym Vanem Roku 2012.

Renault jest liderem sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, z 26 - procentowym udziałem w rynku. Topowymi rynkami dla Renault są Francja, UK, Niemcy oraz Norwegia. We Francji, gdzie Zoe jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym, jego udział w rynku wynosi około 50%. Dzięki rządowemu bonusowi środowiskowemu nabywcy Zoe mogą dokonać zakupu ratalnego z niewysoką miesięczną opłatą wynoszącą 99€.

Grupa Renault - Nissan była ostatnio wybrana jako oficjalny dostawca samochodów pasażerskich na konferencję Narodów Zjednoczonych w Paryżu, która odbyła się między 30 listopada, a 11 grudnia. Grupa dostarczyła flotę 200 pojazdów elektrycznych na potrzeby przejazdów związanych z konferencją. Był to pierwszy raz, kiedy U.N. podczas konferencji posłużyły się bezemisyjnymi pojazdami elektrycznymi.

Grupa Renault - Nissan powstaje ze współpracy strategicznej dwóch koncernów - francuskiego Renault oraz japońskiego Nissana. Grupa sprzedaje co 10 samochód wśród wszystkich sprzedawanych na świecie. Grupa powstała w roku 1999 i od tamtej pory sprzedała 8,5 miliona samochodów w prawie 200 krajach na całym świecie do roku 2014. Grupa współpracuje również z innymi producentami samochodów, takimi jak niemiecki Daimler, chiński Dongfeng, oraz indyjski Ashok Leyland, współpracuje również z topowym wytwórcą samochodów w Rosji - firmą Autovaz.

Źródło: Renault
Ilustracje: Renault

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem