Hitachi Automotive Systems i Honda razem będą produkować silniki do pojazdów elektrycznych

Honda i Hitachi

3 lipca 2017 roku, Hitachi Automotive Systems, Ltd. i Honda Motor Co., Ltd. ogłosiły w siedzibie firmy Hitachi Automotive Systems, w Hitachinaka-shi w prefekturze Ibaraki, utworzenie spółki joint venture na rzecz rozwoju, produkcji i sprzedaży silników do pojazdów elektrycznych.

Zgodnie z zapowiedzią z 7 lutego 2017 r., firmy przeprowadziły negocjacje na podstawie podpisanego 3 lutego porozumienia i założyły spółkę, zgodnie z podpisanym 24 marca listem intencyjnym. Nowo utworzona firma otrzyma dotację od prefektury Ibaraki, ponieważ została uznana za właściwy projekt, "zakładający utworzenie centrali korporacji" na jej terenie.

Nowa spółka, w odpowiedzi na globalnie rosnące zapotrzebowanie producentów samochodów na silniki do pojazdów elektrycznych, będzie tworzyć konkurencyjne produkty, wykorzystując doświadczenie i wiedzę obu firm.

Hitachi Automotive Systems, Ltd. jest spółką zależną Hitachi, Ltd. z siedzibą w Tokio (Japonia). Firma zajmuje się rozwojem, produkcją, sprzedażą i serwisem części samochodowych oraz związanych z transportem komponentów, maszyn i systemów przemysłowych. Oferuje szeroki wachlarz produktów motoryzacyjnych, w tym systemów zarządzania silnikami, elektrycznych układów napędowych, systemów sterowania napędem oraz samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych.

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem