Renault i Powervault dają „drugie życie” akumulatorom z samochodów elektrycznych

Renault Powervault

Renault i Powervault wdrażają domowy system magazynowania energii opierając się na drugim życiu akumulatorów z samochodów elektrycznych. Renault rozwija globalną strategię wszelkich zastosowań na rynku magazynowania energii. Firma M&S Energy jest klientem uczestniczącym w testach, które pozwolą poznać korzyści z zastosowania inteligentnych akumulatorów Powervault z wykorzystaniem drugiego życia akumulatorów pochodzących z samochodów elektrycznych Renault.

Renault i Powervault ogłosiły współpracę w zakresie wykorzystania „drugiego życia” akumulatorów z samochodów elektrycznych, zamieniając je w domowe jednostki magazynowania energii. Współpraca ma na celu zmniejszenie o 30% kosztów inteligentnych akumulatorów Powervault, a tym samym wypromowanie rozwoju systemu energii na potrzeby gospodarstw domowych na rynku masowym w Wielkiej Brytanii.

Powervault uruchamia testy na bazie 50 jednostek złożonych z akumulatorów w „drugim cyklu życia” i dostarczonych przez Renault do domów klientów, w których zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne. Testy pozwolą określić wydajność techniczną używanych akumulatorów, jak również sprawdzić nastawienie klientów do kwestii magazynowania energii elektrycznej w domu. Będzie to również sposób na promocję strategii wdrażania tego rozwiązania na skalę masową. Testy zostaną przeprowadzone wśród klientów firmy M&S Energy i lokatorów mieszkań socjalnych oraz w szkołach w południowo-wschodniej części kraju.

Innowacyjny system akumulatorów domowych Powervault pozwala użytkownikom na prowadzenie bardziej „inteligentnego” stylu życia dzięki zwiększeniu możliwości magazynowania energii i wykorzystaniu energii wytwarzanej przez domowe panele fotowoltaiczne. Jednostki Powervault mogą być automatycznie ładowane prądem taniej poza godzinami szczytu. System jest ważnym elementem inteligentnego domu dzięki zoptymalizowanemu wykorzystaniu energii. Oprócz zmniejszenia kosztów produkcji systemu Powervault, drugie życie akumulatorów Renault pozwoli zoptymalizować cykl życia akumulatorów przed recyklingiem.

Joe Warren, dyrektor generalny Powervault wyjaśnia:

Ogłoszona dzisiaj współpraca z dwiema uznanymi markami, Renault i M&S, jest ważnym krokiem w naszym dążeniu do globalnego zastosowania systemów magazynowania energii w domu. Właściciele domów i nasi partnerzy są obecnie na etapie poszukiwań sposobów na wykorzystanie rewolucyjnego inteligentnego zarządzania mocą. To kwestia czasu, nim jednostka Powervault stanie się w brytyjskich gospodarstwach domowych urządzeniem tak powszechnym jak zmywarka.

Nicolas Schottey, dyrektor programu Akumulatorów i Infrastruktury Samochodów Elektrycznych Renault dodaje:

Dzięki współpracy z firmą Powervault w dziedzinie magazynowania energii domowej, Renault wzbogaca globalną strategię drugiego cyklu życia akumulatorów o nowy element. Strategia obejmuje już szeroki zakres zastosowań, od budynków przemysłowych do prywatnych gospodarstw domowych. Drugi cykl życia pozwala nie tylko wydłużyć okres użytkowania akumulatorów z samochodów elektrycznych przed recyklingiem, także umożliwia konsumentom zaoszczędzić pieniądze. Jest to sytuacja win-win-win dla właścicieli samochodów elektrycznych, dla właścicieli domów i dla całej planety.

Renault, lider pojazdów elektrycznych w Europie, przyczynia się do przekształcania systemu energetycznego dzięki ponownemu wykorzystaniu akumulatorów z samochodów elektrycznych do przechowywania energii. Okres życia akumulatorów stosowanych w pojazdach elektrycznych wynosi zwykle od 8 do 10 lat. Niemniej po upływie tego czasu akumulatory wciąż można wykorzystać stacjonarnie, dzięki czemu zyskują dodatkowe życie, zanim trafią do recyklingu. Szacuje się, że w systemie Powervault dodatkowa długość życia akumulatorów Renault wyniesie od 5 do 10 lat. Zanim akumulatory rozpoczną drugi cykl życia, są one wyjmowane z pojazdów elektrycznych i sortowane, a następnie Powervault przekształca je w mniejsze akumulatory do własnych zastosowań.

 

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem