Renault rozwija usługi mobilne i kupuje francuskie oddziały R&D Intela

Renault Intel

Grupa Renault przyspiesza rozwój pojazdów autonomicznych i samochodów typu connected car. W związku z tym postanowiła nabyć francuskie oddziały R&D firmy Intel, specjalizujące się w oprogramowaniu dla wbudowanych systemów pokładowych, łączności oraz w tworzeniu nowych usług dla klientów. W oddziałach R&D pracuje ponad 400 wysoko wykwalifikowanych pracowników z długoletnim, międzynarodowym doświadczeniem w zakresie rozwoju oprogramowania. Renault podjęło decyzję o prowadzeniu projektów innowacyjnych oraz badań naukowych w dwóch ośrodkach R&D we Francji, w Tuluzie i w Sophii Antipolis.

Grupa Renault ogłosiła podpisanie porozumienia w sprawie przejęcia francuskich spółek z sektora R&D firmy Intel, zajmujących się oprogramowaniem wbudowanych systemów pokładowych. Spółki znajdują się w Tuluzie i w Sophii Antipolis we Francji. W ten sposób Grupa Renault zyska wszystkie niezbędne umiejętności, które zdynamizują rozwój nowej generacji oprogramowania w samochodach produkowanych przez Renault. W szczególności dotyczy to oprogramowania oferującego usługi spersonalizowane i mogącego aktualizować się zdalnie bez udziału osób trzecich, autonomicznie i w czasie rzeczywistym. Projekt przejęcia doskonale wpisuje się w strategię Grupy Renault, której celem jest dostarczanie nowych usług online i stwarzanie coraz lepszych możliwości użytkowania samochodów przez klientów. Pracownicy firmy Intel, którzy dołączą do Renault, są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w obszarach inżynierii i konkurencji, w których Alians należy do światowej czołówki. W ten sposób Grupa Renault kontynuuje wspieranie innowacji i rozwoju gospodarczego we Francji – powiedział Carlos Ghosn, prezes Renault.

Zespoły francuskich ośrodków R&D firmy Intel, których wiedza w zakresie tworzenia i rozwoju oprogramowania jest wysoko ceniona, posiadają silne atuty w uzupełnieniu działalności Renault. Specjaliści z R&D wniosą do Grupy wiedzę, doświadczenie, metodologię i narzędzia, jak również zostanie poszerzona sieć dostawców, laboratoriów i firm partnerskich. Niektóre zespoły mają już kompetencje wykorzystywane w branży motoryzacyjnej w zakresie multimediów i systemów łączności. Przejęcie nastąpi poprzez zakup przez Grupę Renault nowo utworzonej przez firmę Intel spółki, do której zostanie przeniesiona działalność ośrodków badawczo-rozwojowych pracujących nad wbudowanym programowaniem, prowadzona obecnie w Tuluzie i w Sophii Antipolis we Francji. Nowa spółka będzie podlegać Dyrekcji ds. Inżynierii Systemów Aliansu Grupy Renault. Sfinalizowanie procesu zakupu jest przedmiotem zwyczajowego postępowania dla tego typu operacji i powinno nastąpić do końca drugiego kwartału 2017 roku.

 

 

Źródło: Informacja prasowa

Ilustracja: Informacja prasowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem