Home

BMW Group - spojrzenie w przyszłość

BMW Group Vision Next

BMW zaprezentowało samochody przyszłości MINI VISION NEXT 100 oraz Rolls-Royce VISION NEXT 100. Wraz z tą prezentacją BMW Group otworzyła dzisiaj swoją wystawę „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience” w Roundhouse w Londynie.

Wizja przyszłości BMW Group

Wyobrażenie sobie, jak w przyszłości będzie wyglądało życie i jazda, to trudne, a zarazem interesujące zadanie: jak zmieni się społeczeństwo, gospodarka, warunki życia, a tym samym nasza mobilność?

Jakie możliwości otworzą się dzięki nowym technologiom? Co dla naszych potrzeb związanych z samochodami oznacza cyfryzacja i komunikacja?

Wizjonerskie pojazdy BMW Group starają się odpowiedzieć na te kwestie i adekwatnie do wartości prezentowanych przez poszczególne marki oferują swoje interpretacje mobilności na przyszłość. Cechą wspólną jest przy tym skupienie na takich tematach jak „autonomiczna jazda”, „cyfryzacja” i „personalizacja”. Mobilność premium z BMW Group jest prosta, zawsze dostępna i można ją dostosować do indywidualnych potrzeb.

BMW VISION NEXT 100: jak w przyszłości będzie wyglądała radość z jazdy?

Wizjonerski samochód BMW wyraża typową dla BMW radość z jazdy. Kierowca BMW również w przyszłości najczęściej będzie chciał samodzielnie prowadzić samochód. Ciągła komunikacja, sztuczna inteligencja i najnowocześniejsze technologie będą mu w tym pomagać. Więcej: dzięki nim będzie idealnym kierowcą, kierowcą „totalnym”. Ale najnowsze technologie umożliwiają również porzucenie aktywnego prowadzenia auta. BMW VISION NEXT 100 przejmuje prowadzenie, a kierowca może się odprężyć i skupić uwagę na innych rzeczach.

MINI VISION NEXT 100: „Every MINI is my MINI”

Główną ideą MINI VISION NEXT 100 jest indywidualna mobilność z poszanowaniem zasobów naturalnych. „Every MINI is my MINI” to innowacyjna interpretacja car sharingu. Miłośnicy MINI będą mieli w przyszłości zawsze i wszędzie dostęp do swojego indywidualnego MINI. MINI przyszłości będzie zawsze dostępne, będzie automatycznie odbierać kierowcę w żądanym miejscu i dostosowywać się do jego indywidualnego stylu życia. Taka nowa adaptacyjna mobilność MINI VISION NEXT 100 bazuje na szeroko skomunikowanej cyfrowej inteligencji

Rolls-Royce VISION NEXT 100

Ten wizjonerski samochód poruszający się w całkowicie autonomiczny sposób stanowi nowy wymiar luksusu. Wnętrze Rolls-Royce VISION NEXT 100 jest prywatną oazą spokoju, „Grand Sanctuary”. Wirtualny asystent nie tylko przejmuje sterowanie pojazdem, ale też spełnia w drodze wszelkie życzenia pasażerów. Elegancka karoseria oraz inteligentny układ mechaniczny umożliwiający pasażerom wysiadanie z auta w wyprostowanej pozycji gwarantuje perfekcyjną scenerię i elegancką prezencję.

Rolls-Royce VISION NEXT 100 prezentuje przy tym tylko jedną z wielu możliwych postaci całkowicie indywidualnego unikatu Rolls-Royce’a przyszłości. Nawiązując do tradycji renomowanych producentów karoserii, Rolls-Royce tworzy nadwozie przyszłości wykonane ręcznie z najnowocześniejszych materiałów i z bezemisyjnym układem napędu. Innowacyjne procesy produkcyjne i materiały otwierają przed klientem nowe możliwości konfiguracji jego indywidualnego Rolls-Royce’a: ma do wyboru szereg cech, od rozstawu osi po kształt karoserii, oraz bogate wyposażenie. Projektanci Rolls-Royce'a stworzą na tej podstawie indywidualne dzieło będące osobistym unikatem.

 

Źródło: BMW Group

Ilustracja: BMW Group

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand