Home

Hyundai wprowadza model IONIQ - pierwszy samochód z trzema rodzajami napędu elektrycznego do wyboru

Hyundai IONIQ

Hyundai wprowadza model IONIQ - pierwszy samochód z trzema rodzajami napędu elektrycznego do wyboru. Oficjalna premiera europejska odbędzie się podczas targów w Genewie w marcu 2016 roku.

Hyundai ogłosił nazwę kompaktowego modelu z napędem alternatywnym, który trafi do globalnej sprzedaży w 2016 roku. Hyundai IONIQ dostępny będzie z napędem elektrycznym, hybrydowym plug-in oraz hybrydowym i jest pierwszym na świecie modelem, w którym jedno nadwozie oferowane jest z trzema różnymi rodzajami jednostek napędowych.

Ambicją Hyundaia jest wytyczanie kierunku ‘mobilności jutra’, a IONIQ wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się stylu życia Klientów.

Łączy w sobie takie elementy, jak: wydajność paliwowa, satysfakcja z jazdy oraz atrakcyjny design, oferując tym samym unikalny zestaw cech niedostępny do tej pory w samochodzie hybrydowym.

"Hyundai ma duże doświadczenie w budowaniu innowacyjnych i wydajnych paliwowo samochodów.  Tym bardziej dumą napawa nas fakt, iż wraz z wprowadzeniem modelu IONIQ możemy zaoferować naszym Klientom gamę prawdziwie przyjaznych środowisku samochodów. Nasza wizja przyszłej mobilności skupia się na zapewnieniu wyboru - w odniesieniu do zróżnicowanych jednostek napędowych. Chcemy, aby nasi Klienci mogli wybrać samochód odpowiadający ich stylowi życia, bez konieczności znajdowania kompromisów w kwestii designu czy satysfakcji z jazdy. IONIQ jest wynikiem naszego dążenia do stania się liderem na globalnym rynku samochodów przyjaznych środowisku.” - powiedział Woong-Chul Yang, szef Centrum Badawczo-Rozwojowego Hyundai Motor.

Nazwa nowego modelu nawiązuje do elementów silnie wpisanych w jego charakter. ION – to naładowany elektrycznie atom (pol. jon). Natomiast drugi człon nazwy pochodzi od angielskiego słowa unique (pol. wyjątkowy, niepowtarzalny) co ma podkreślić rolę modelu w gamie Hyundaia i odzwierciedlać zarówno zaangażowanie marki w ochronę środowiska jak i chęć zaproponowania Klientom jak najszerszej oferty.

IONIQ został stworzony na całkowicie nowej platformie, zaprojektowanej specjalnie pod kątem zróżnicowanych jednostek napędowych. W czysto elektrycznej wersji (EV) został wyposażony tylko w wysoce wydajny akumulator litowo-jonowy. Hybryda plug-in (PHEV) łączy w sobie silnik spalinowy z energią z baterii elektrycznej. Z kolei hybryda (HEV) wykorzystuje silnik benzynowy oraz odzyskiwaną, w celu ładowania baterii, energię ruchu samochodu.

Hyundai jest jednym z wiodącym producentów samochodów hybrydowych. W 2013 roku marka stała się pierwszym na świecie masowym producentem samochodu napędzanego wodorem, wprowadzając do sprzedaży model ix35 Fuel Cell.

Stylistyka coupe oraz efektowne detale projektu doskonale podkreślają ekologiczny charakter modelu. Proste linie i opływowa sylwetka minimalizują opór powietrza, a przedni grill zachował charakterystyczny dla marki Hyundai heksagonalny kształt.

 

Źródło: Hyundai

Ilustracja: Hyundai

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand