Home

Nowa Tesla Model S w czołówce najszybszych samochodów na świecie

Tesla Model S

Elon Musk zaprezentował nową wersję swojego flagowego samochodu, Modelu S. Odświeżona wersja nosi nazwę Model S P100D i została wyposażona w większy zestaw baterii o pojemności 100 kWh. Zwiększona pojemność akumulatora pozwala na przejechanie 507 km według badań EPA oraz 613 km w teście NEDC, co czyni Teslę pierwszym pojazdem elektrycznym przekraczającym zasięg 500 kilometrów na jednym ładowaniu.

Nowy akumulator nie pozostaje bez znaczenia na uzyskiwane osiągi. Tesla Model S P100D przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy co stawia go na równi z takimi pojazdami jak LaFerrari i Porsche 918 Spyder. Należy przy tym pamiętać, że wymienione samochody to dwuosobowe sportowe bolidy, a w Modelu S zmieści się nawet 7 osób wraz z bagażami.

Akumulator o pojemności 100 kWh jest również dostępny w Modelu X, co uczyni go najszybszym SUVem jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Elektryczne silniki będą w stanie rozpędzić to wielkie auto do 100 km/h w 2,9 sekundy. Jego zasięg w zależności od stylu jazdy wynosi od 465 km do 542 km.

Cena Modelu S P100D opiewa na kwotę 134 500 dolarów. Klienci, którzy zamówili „S-kę” z mniejszym akumulatorem mogę zmienić swoje zamówienie na pojemniejszą wersję za dopłatą 10 tys. dolarów. Klienci, którzy już posiadają Model S P90D również mogą wymienić baterie na większą, ale jest to już wydatek rzędu 20 tys. dolarów, zaznaczając przy tym że zużyta bateria zostanie poddana recyklingowi.

 

 

Źródło: Tesla

 

Ilustracja: Tesla

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand