Home

Bezprzewodowe ładowanie telefonu w Oplu

Opel ADAM bezprzewodowe ładowanie

W wybranych wersjach modelu ADAM firma Opel oferuje zintegrowaną ładowarkę bezprzewodową, umożliwiającą indukcyjne ładowanie baterii telefonu komórkowego, bez plątaniny kabli psujących estetykę wnętrza pojazdu. Wystarczy umieścić smartfon na zintegrowanej ładowarce, a proces bezprzewodowego ładowania rozpocznie się automatycznie. Dzięki funkcji bezprzewodowego ładowania, a także systemowi Opel OnStar, systemowi multimedialnemu IntelliLink umożliwiającemu podłączenie telefonu, ADAM jest prawdziwym wyznacznikiem trendów.

Ładowanie bezprzewodowe (zwane także indukcyjnym) polega na wykorzystaniu pola elektromagnetycznego do przesyłania energii pomiędzy dwoma obiektami za pośrednictwem stacji ładowania. Energia jest przesyłana przez sprzęg indukcyjny do innego urządzenia elektrycznego, gdzie może zostać wykorzystana do naładowania baterii lub zasilania tego urządzenia.

Cewka indukcyjna w ładowarce wytwarza przemienne pole elektromagnetyczne, a druga cewka indukcyjna w urządzeniu mobilnym pobiera energię z pola elektromagnetycznego i zamienia ją z powrotem na prąd elektryczny do ładowania baterii.

Dzięki akcesoriom w postaci stacji dokujących technologia ta jest dostępna także w wielu modelach samochodów. Jednakże taka stacja dokująca nadal musi być podłączona do instalacji elektrycznej pojazdu, a w zależności od miejsca i sposobu jej zainstalowania może ona mniej lub bardziej ograniczać pole widzenia kierowcy.

Lepszym rozwiązaniem jest zatem zastosowanie wbudowanej bezprzewodowej ładowarki smartfonów. W modelu ADAM bezprzewodowa ładowarka znajduje się w konsoli środkowej przed dźwignią zmiany biegów i jest ona kompatybilna ze standardami „Qi” i „Powermat”. Kierowca może sparować telefon obsługujący ładowanie bezprzewodowe z samochodem poprzez moduł Bluetooth oraz korzystać zarówno z funkcji telefonu, jak i odtwarzacza muzyki bez odrywania rąk od kierownicy. Telefon jest w tym czasie stale ładowany i nie przeszkadza w prowadzeniu pojazdu.

 

https://telegra.ph/Live-Sex-11-11

اونيلا

قناع وجه

فيتامين سي

فوائد فيتامين سي للبشرة

تساقط الشعر

 

Źródło: Opel

Ilustracja: Opel

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand